Kogudusest

Kes me oleme?

Kogudusena oleme umbes 25 aastat vana. Mitmed meist on eelmise ärkamise lapsed, olles kogenud Jumala suuri imesid ja hoolekannet. Hetkel oleme lõpetanud Kehtnas kogunemised ja käime koos Rapla Vabakoguduse, kuuludes nende osadusse.

Neile, kes soovivad kohe teada saada, mis värvi me kanname (parteiline kuuluvus): Praegusel hetkel peame ennast protestantliku suunaga konservatiivsete vaadetega karismaatiliseks vabakoguduseks. „Praegusel hetkel“ sellepärast, kuna usume, et Jumala lapsed on kutsutud jätkuvalt muutuma ja kasvama. Alljärgnevalt ka väike selgitus meie värvi kohta.

1. „Protestantlik“ tähendab, et me protesteerime mitmete vanade kirikute õpetuse vastu, kes on hüljanud Jumala armuõpetuse, mille tulemusena kummardavad Jumala asemel inimest ja tema tegusid. Ainus Lunastaja, Tervendaja ja Päästja on Jeesus Kristus.

2. „Konservatiivsete vaadetega“ tähendab, et me ei soovi kaasa minna mõnede tänapäeva hukutavate liberaalsete uuendustega, mis tungivad kirikutesse ja rikuvad ära usu.

3. „Karismaatiline“ tähendab, et me usume, et Jumala Püha Vaim ja Tema annid on ikka kogudusel alles ja elavad ning tegutsevad usu läbi koguduse ajastu lõpuni. Kogudus peab olema elav ja võidukas. Koguduse missioon on kuulutada Kristust kõigi tunnustähtedega, mis Jeesus meile jättis, nagu haigete tervendamine, üleloomulikud väe ja teadmise avaldused nii, nagu need on leida Piiblist.

4. „Vabakogudus“ tähendab seda, et me oleme osaduses kõigi Jumala lastega, kes on pääsenud Kristuse vabadusse ja seda kalliks peavad.

5. Oleme 2016 aastast ühinenud Rapla Vabakogudusega ja kuulume nende osadusse.