Peamurdmist

Siit leiad mõtteid ja fakte, mis peaksid panema sind Maailma olemuse ja Jumala tööde üle tõsiselt mõtlema.

Jumal lõi väikese linnukese. Ta lendab igale poole, kuhu tahab, valmistab omale pesa, toob pojad ilmale ja õpetab nad lendama. Tal pole kompassi, aga oskab lennata talveks lõunasse ja kevadel sealt jälle tagasi lennata.
Inimene lõi lennuki, mis on suur ja kohmakas, teeb kohutavat häält, ja võib ka taevast alla kukkuda. See ei oska ise kuhugile lennata, isegi autopiloot tuleb sellele ette kirjutada. Sellise viletsa lendava monstrumi autor peab ennast Jumalast, linnu Loojast, targemaks või lausa eitab Tema olemasolu.

Jumal lõi maasika, väikese taime, mis oskab mustast, maitsetust mullast korjata välja endale vajalikud ained ja valmistada imeliselt maitsvaid ja lõhnavaid mahlaseid marju – maasikaid. Inimene, kes peab ennast väga targaks, tihti lausa jumalaks, ei oska mullast maasikaid valmistada. Inimene valmistab keemilisi junne, mis on enamasti tervisele kahjulikud.

Jumal lõi kana, kes muneb iga päev ühe muna. Muna on alati erinev, aga siiski ka sarnane eelmisele. Sees on eraldi moodustatud munakollane ja munavalge. Ümberringi õhuke, aga kindlalt kaitsev koor. Kana ei näe muna valmistamisega mingit vaeva, aga tal on teadmine selle kohta, mida ta sööma peab, et muna tekiks. Inimene võib kunstlikul teel ka valmistada muna sarnase asja, aga see poleks kindlasti nii maitsev ja mis kõige tähtsam – sellest ei sünni kunagi elavat tibupoega.